Český název: Korálovka mexická
Výskyt: Mexiko
Velikost: 70–95 cm
Zbarvení: stříbrná, šedá, žlutá, oranžová, bílá červená – světlý podklad s oranžovými nebo červenými sedly
Tělo: štíhlé tělo s mírně oddělenou hlavou
Terárium: pro pár stačí 70 x 40 x 30 cm
Chov: je nejznámější formou mexikán mezi našimi chovateli. Američané ji nazývají Durango Moutain king Snake, opět podle místa výskytu. Zbarvení této formy je také ustálené. Na většinou světle šedém podkladě těla jsou umístěny červené nebo červenohnědé pruhy, které jsou černě orámované. Pruhy zasahují nejdále k ventráliím, nejsou tedy okolo celého těla. Typickým znakem této formy jsou také dvě černé, často spojené skvrny na hlavě a dále velká týlová červená skvrna. Tato skvrna není spojena s prvním červeným pruhem na těle. Někteří jedinci této barevné formy jsou zvlášť atraktivní barvou a kresbou. Po armádě míšenců je tato greeri nejčastější mexikánou v chovech našich teraristů.
Ideální korálovka pro začínající chovatele, vzhledem k menšímu vzrůstu a klidné povaze je opravdu vhodnou vstupní branou do Lampropeltis. Tito hadi žijí výhradně v Mexiku a této oblasti přizpůsobujeme i podmínky v teráriu. Teplota v teráriu by se měla pohybovat mezi 25–28 °C s lokálním ohřevem. Vyhovují terária spíše se suchým klimatem s podkladem říčního písku . Rosíme pouze při svleku nebo při stimulaci páření. V teráriu jsou vhodné různé kameny a úkryty, ve kterých se hadi s oblibou skrývají a nesmí chybět ani miska s vodou. Po jarním páření samice cca. po 40–50 dnech klade zpravidla 5–12 kožovitých vajec. Tyto odebíráme samici a ukládáme na vermikulit do inkubátoru. Při chovu v triu doporučujeme mít při snůšce obě samice v samostatném teráriu. Je zde reálná hrozba, že si vejce navzájem pozřou (na rozdíl např. od gutát, kde je možné nechat samice pohromadě), případně je pozře samec. Mláďata se líhnou cca. po 55–75 dnech ve velikosti 15–25 cm. Po narození je vhodné mláďata oddělit do samostatných boxů, protože u těchto korálovek je běžný kanibalismus. Chov mláďat doporučujeme opět v těchto boxech až do minimální délky 50 cm, kdy jsou hadi plně přivyklí na myši a jiné hlodavce. U mláďat bývá občas komplikace s rozkrmením, nicméně po úspěšném rozkrmení nebývají již žádné komplikace s příjmem potravy.
Tato korálovka vytváří několik barevných forem. Tyto formy se liší nejenom sytostí jednotlivých barev, ale zejména také kresbou. Základní formy této korálovky jsou Greeri, Thayeri a Mexicana. U těchto korálovek se v poslední době objevují i albinoticky zbarvená zvířata. Čistě albinotické korálovky tohoto druhu nebyly nikdy v přírodě nalezeny a albinogen byl na ně tedy přenesen uměle z příbuzných Lampropeltis ruthveni.Krmení Korálovek-korálovky krmím jedou za 10 až 14 dní přiměřeně velkou kořistí.